عواقب تغییرات اقلیمی برای معلولان

عواقب تغییرات اقلیمی برای معلولان

گل ارکیده: نتایج یک تحقیق تایید می کند که افراد معلول بطور سیستماتیک در بحران اقلیمی نادیده گرفته می شوند.


به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، نتایج تحقیقات نشان داده است که افراد دارای معلولیت به صورت سیستماتیک توسط دولت های سراسر جهان در حوزه تغییرات اقلیمی نادیده گرفته می شوند، حتی اگر آنها به صورت ویژه در معرض خطر تاثیرات حوادث شدید آب و هوایی قرار داشته باشند.
بر مبنای نخستین بررسی جامع در ارتباط با این مورد مشخص شد: تعداد کمی از کشورها در برنامه های در نظر گرفته شده برای انطباق با اثرات فروپاشی آب و هوایی، نیازهای افراد دارای معلولیت را در نظر می گیرند و در هیچ یک از برنامه های خود برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای نامی از این افراد برده نمی گردد.
"سباستین جودوین"، استاد دانشگاه مک گیل در کانادا و یکی از متخصصان این بررسی، اظهار داشت: نیازهای افراد دارای معلولیت نادیده گرفته شده است. کشورها این مورد را در نظر نگرفته اند که چگونه افراد دارای معلولیت می توانند در برنامه های آب و هوایی گنجانده شوند. آنها به صورت سیستماتیک نادیده گرفته شده اند.
وی ادامه داد: این درحالیست که افراد دارای معلولیت تا حدی به علت ماهیت معلولیت هایشان و همینطور به علت صدمه های اجتماعی که اغلب با آن همراه می باشد از صدمه پذیرترین افراد در مقابل تاثیرات آب و هوایی هستند. این افراد در جوامع ما بیشتر به حاشیه رفته اند.
به گزارش روزنامه گاردین، این استاد دانشگاه اظهار نمود: افراد دارای معلولیت با خطرات ناشی از بحران اقلیمی مواجهند. به صورت مثال، در زمان وقوع طوفان کاترینا که سال ۲۰۰۵ ایالات متحده را درنوردید خیلی از افرادی که مجبور به استفاده از ویلچر بودند، سرگردان شدند چون که برای خروج آنها از مناطق گرفتار در طوفان برنامه ریزی نشده بود.
منبع:

1401/03/21
22:57:14
5.0 / ۵
202
تگهای خبر: آب , اقلیم , متخصص , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است