پس از ۸ روز پیاپی هوای آلوده؛

باد و باران هوای اصفهان را سالم کرد

باد و باران هوای اصفهان را سالم کرد

به گزارش گل ارکیده کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص هوای این کلانشهر با میانگین ۷۸ در وضعیت قابل قبول قرار گرفت.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا برپایه اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان های احمدآباد و باهنر با شاخص ۶۳، استانداری و فرشادی با شاخص ۶۲، انقلاب با شاخص ۹۰، پروین شاخص ۶۶، جِی با شاخص ۶۸، بزرگراه خرازی با شاخص ۹۱، فیض با شاخص ۶۱، رودکی با شاخص ۶۹، رهنان با شاخص ۸۲، میرزا طاهر با شاخص ۷۶ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۷۳ وضعیت قابل قبول است.
او با اشاره به اینکه امروز ۲ ایستگاه پایش هوا در خیابان های باغ غدیر و دانشگاه قطع است، افزود: شاخص کیفی هوا در خیابان کاوه با ۱۰۲ AQI وضعیت "نارنجی" ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: امروز هوای صنعتی سگزی با شاخص ۵۴ و شاهین شهر با شاخص ۷۲ وضعیت قابل قبول و در مبارکه با شاخص ۴۳ پاک ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان فعالیت سامانه بارشی امروز و فردا در سطح استان ادامه دارد و فردا شنبه ۲۵ دی در خیلی از مناطق وزش باد به نسبت شدید تا شدید و طوفان لحظه ای پیشبینی شده است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرآفرین است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/10/25
22:03:34
5.0 / ۵
278
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باغ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است