هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول

هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول

گل ارکیده: برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت طی امروز (23 دی ماه) در شرایط قابل قبول است.


به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد روز پنجشنبه (۲۳ دی ماه) با تداوم شرایط ناپایدار جوی و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته در بیشتر مناطق برقراری وضعیت قابل قبول مورد انتظار است.
کاهش تندی باد در طول روز، پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود. با افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت پنجشنبه و عدم وزش باد مؤثر، غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد را به دنبال خواهد داشت.
با افزایش نسبی تندی باد تا بامداد روز جمعه (۲۴ دی ماه) و احتمال رگبار پراکنده در بعضی ساعات تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد و پیشبینی می شود که کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار خواهد گرفت. کاهش تندی باد در خلال روز تا حدودی سبب تجمع آلاینده ها خواهد شد. حاکمیت ناپایداری جوی تا ساعات پایانی جمعه همراه با احتمال بارش باران در بعضی ساعات، کاهش غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.
به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین 99 بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین 85 و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.
منبع:

1400/10/24
12:14:07
5.0 / ۵
283
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است