هوای آلوده اصفهان

هوای آلوده اصفهان

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین 144 وضعیت ناسالم برای گروههای حساس (نارنجی) را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۷۳، استانداری با شاخص ۱۵۶، جِی با شاخص ۱۷۱، بزرگراه خرازی و خیابان فرشادی با شاخص ۱۵۷ ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) است.
وی افزود: شاخص هوا در ایستگاه خیابان باهنر با میانگین ۱۳۹، میرزا طاهر با ۱۲۸، پروین با ۱۴۵، رودکی با ۱۱۹، رهنان با ۱۲۶، فیض با ۱۳۴، کاوه با ۱۳۷ و ورزشگاه میثاق با ۱۱۴ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد. کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: امروز شاخص هوای شهر سگزی با شاخص ۱۲۵ و شاهین شهر با شاخص ۱۱۵ ناسالم برای گروههای حساس و در مبارکه با شاخص ۷۵ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به جهت استقرار جوی به نسبت پایدار در سطح استان و کاهش محسوس دما و مه صبحگاهی غلظت آلاینده های جوی خصوصاً در مناطق مرکزی و صنعتی همچون کلانشهر اصفهان بالا رفته است و این شرایط تا اختتام هفته ادامه دارد.
با توجه به افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا سفارش می شود شهروندان خصوصاً گروههای لطمه پدیر (سالمندان، کودکان کمتر از پنج سال و بیماران قلبی و ریوی) از تردد غیر ضروری در سطح شهر بپرهیزند.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/09/09
11:29:02
5.0 / ۵
418
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , كلانشهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است