مصوبات ششمین جلسه كمیته اضطرار آلودگی هوا اعلام شد

تداوم توقف فعالیت واحدهای آلاینده تهران

تداوم توقف فعالیت واحدهای آلاینده تهران

به گزارش گل ارکیده با عنایت به ادامه وضعیت پایدار هوای تهران در ایام آینده، ششمین جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا با حضور نمایندگان نهادهای ذی ربط برگزار شد و مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران مصوبات را شرح داد.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا سعید محمودی در ششمین جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا که امروز در استانداری تهران برگزار شد، ضمن اشاره به مصوبات این جلسه اظهار داشت: اقداماتی نظیر تعطیلی موقت واحدهای صنعتی آلاینده، کنترل دقیق خودرو های بدون معاینه فنی، ممنوعیت تردد شبانه خودرو های گازوئیلی و پیشگیری از فعالیتهای عمرانی آلاینده بعضی از این مصوبات است.

وی پیشگیری از سوزاندن زباله، پیشگیری از روشن ماندن اتوبوس ها در پایانه ها، استقرار پایگاه های بهداشت و سلامت و اطلاع رسانی برای خودداری از فعالیتهای ورزشی را از مصوبات جلسه امروز کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران ذکر کرد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن اشاره به وضعیت کیفیت هوای شهر تهران طی روزهای آینده تصریح کرد: امروز (۶ آذرماه) وضعیت هوا از حد انتظار ما بهتر بود اما فردا با پایداری جو و افزایش آلاینده ها باردیگر وضعیت بدی حکمفرما خواهد شد. از فردا تا چهارشنبه (۷ تا ۱۰ آذرماه) وضعیتی پایدار مورد انتظار است.

وی ضمن اشاره به نحوه عملکرد نیروی انتظامی در اجرای مصوبات پیشین کارگروه افزود: متاسفانه مشکلاتی پیش آمد و نیروی انتظامی به شکل مطلوبی برای کنترل تردد کامیون ها در ساعات شب با ما همکاری نکرد. نیروی انتظامی یا نخواست ویا نتوانست این مورد را مدیریت کند و کامیون ها آزاد بودند و در ساعات شب در سطح شهر تردد می کردند.

محمودی اضافه کرد: واحدهای صنعتی تولید شن و ماسه که مسئولیت تعطیل کردن آنها با محیط زیست بوده است تا حد توان تعطیل شده اند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به ممنوعیت مصرف مازوت اظهارکرد: به تازگی شایعاتی در خصوص سوزاندن باردیگر مازوت در پایتخت و دیگر کلانشهرها شنیده می شود. محیط زیست تا حد توان واحدهای متخلف را در فهرست سیاه قرار می دهد و این واحدها باید عوارض سنگینی بدهند. تنها کاری که از دست ما برمی آید افزودن این واحدها به فهرست صنایع متخلف است.

در ادامه این نشست مجتبی جلالی - مدیر کل هواشناسی استان تهران - ضمن اشاره به وضعیت بارندگی طی سالجاری اظهار داشت: سال جاری از مهرماه تا کنون ۱۲ میلیمتر کاهش بارندگی داشته ایم ازاین رو تنها ۹ درصد از بارش سالانه ما تأمین شده است همینطور نیم درجه افزایش دما از مهرماه سال جاری تا امروز ثبت شده است. در کل میزان بارش ما از حد نرمال پایین تر بوده است.

وی ضمن اشاره به وضعیت هوای پایتخت در ایام آینده اظهار داشت: در ایام پنجشنبه و جمعه (۱۱ و ۱۲ آذرماه) باد خواهد وزید و هوا بهتر می شود بعد از این بازه دوروزه، باردیگر جو در ایام شنبه و یکشنبه (۱۳ و ۱۴ آذرماه) پایدار خواهد شد و امکان بازگشت آلودگی هوا وجود دارد.
1400/09/07
14:28:29
5.0 / ۵
413
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است