بر اساس اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران؛

هوای تهران در وضعیت ناسالم برای همه گروه ها قرار گرفت

هوای تهران در وضعیت ناسالم برای همه گروه ها قرار گرفت

گل ارکیده: در صورتیکه کیفیت هوای پایتخت اکنون 152 و در وضعیت ناسالم برای همه گروه ها است، کیفیت هوا در بیش از 18 ایستگاه در وضعیت قرمز قرار دارد.به گزارش گل ارکیده به نقل از مهر، برمبنای آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۸ و در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت در صورتیکه شاخص اکنون تهران عدد ۱۵۲ و ناسالم برای همه گروه ها را نشان میدهد.
در ۱۱ ایستگاه اکنون شاخص آلودگی هوا شرایط قرمز را نشان میدهد که شامل محدوده هایی از منطقه ۴، ۲، ۲۲، ۶، ۷، ۱۳، ۱۰، ۲۲، ۲۱، ۱۸، ۱۱، ۱۹ و یک است که عددهایی بین ۱۵۶ و ۱۸۲ را نشان می دهند. شاخص ۱۸۲ مربوط به محدوده ای از منطقه ۱۹ است.
سازمان هواشناسی در این شرایط جوی نسبت به پرهیز از ترددهای غیر ضروری خصوصاً سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری، خودداری از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز تا حد امکان، مدیریت سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی در سطح و حومه کلان شهرها سفارش می کند.
گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول (سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.


منبع:

1400/08/30
23:56:50
5.0 / 5
59
تگهای خبر: آلودگی , شركت , كیفیت , ناسالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است