رئیس سازمان محیط زیست مطرح كرد؛

وجود ظرفیت 30 هزار مگاواتی برای راه اندازی نیروگاه های بادی در کشور

وجود ظرفیت 30 هزار مگاواتی برای راه اندازی نیروگاه های بادی در کشور

به گزارش گل ارکیده رییس سازمان محیط زیست اظهار داشت: در کشورمان 30 تا 40 هزار مگاوات ظرفیت راه اندازی نیروگاه های بادی وجود دارد، یکی از نقاط باد خیز برای تولید انرژی تجدید پذیر مرز بین ایران و افغانستان است.


به گزارش گل ارکیده به نقل از مهر، علی سلاجقه رییس سازمان محیط زیست در همایش انرژی های تجدید پذیر اظهار داشت: حرکت به سمت انرژی های تجدیدپذیر در کشور یک ضرورت است، هم اکنون ۳۰۰ روز آفتابی در کشور برآورد شده که بعنوان پتانسیل انرژی خورشیدی می توان تلقی نمود. این نسبت به کشورهای دیگر مزیت بالایی دارد و همین طور در انرژی های باد و زیست توده هم ظرفیت های بالایی داریم، ولی متأسفانه به آن نگاه ویژه ای نشده است.

سلاجقه اشاره کرد: باتوجه به روند فعلی مصرف سوخت فسیلی توسط نیروگاه های حرارتی و میزان بالای مصرف آب در این نیروگاه ها، استفاده از انرژی های تجدید پذیر دیگر یک کار نمایشی نیست و باید جدی گرفته شود.

وی ادامه داد: در کشورمان ۳۰ تا ۴۰ هزار مگاوات ظرفیت راه اندازی نیروگاه بادی وجود دارد، یکی از نقاط بادخیز برای تولید انرژی تجدید پذیر مرز بین ایران و افغانستان است.

رییس سازمان محیط زیست اظهار داشت: ایجاد هزار مگاوات انرژی های تجدید پذیر باتوجه به خشکی کشور از مصرف ۲.۸ میلیون متر مکعب آب کاهش می دهد و از انتشار ۳.۷ میلیون تن گاز گلخانه ای جلوگیری خواهد شد.


منبع:

1400/08/30
11:32:05
5.0 / 5
64
تگهای خبر: آب , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است