وضعیت بارش ها در هفته پیش رو

وضعیت بارش ها در هفته پیش رو

به گزارش گل ارکیده، رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر اطلاع داد.


صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت شرایط جوی کشور اظهار داشت: امروز یازدهم آذرماه بارش در سوحل دریای خزر و به صورت پراکنده در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات مرکز البرز مرکزی پیشبینی می شود.
وی با بیان اینکه در روز شنبه (۱۲ آذرماه) با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر، بارش در اردبیل و سواحل دریای خزر تشدید می شود، خاطرنشان کرد: همینطور برخی مناطق شمال غرب و برخی نقاط دامنه های جنوبی البرز، بارش و وزش باد پیشبینی می شود.
رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: یکشنبه (۱۳ آذرماه) بارش در شمال غرب کاسته می شود و در سواحل شمالی، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی همینطور در دامنه های جنوبی البرز واقع در استانهای زنجان، قزوین، البرز، تهران و غرب سمنان بارش باران، ارتفاعات این مناطق و اردبیل برف پیشبینی می شود.
ضیاییان با بیان اینکه در روز دوشنبه (۱۴ آذرماه) این وضعیت در غرب سواحل دریای خزر و اردبیل ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: همینطور برای استانهای البرز و تهران بارش انتظار می رود و با ورود سامانه بارشی به جنوب غرب کشور در این روز افزایش ابر و رگبار و رعد و برق در جنوب غرب، مناطق زاگرس مرکزی، برخی مناطق بوشهر، فارس و کرمان شروع می شود و سه شنبه (۱۵ آذرماه) بارش ها در مناطق اعلام شده، ادامه می یابد.
وی افزود: قابل ذکر است که ارتفاعات رشته کوه البرز طی روزهای یکشنبه تا سه شنبه (۱۳ تا ۱۵ آذرماه) شاهد بارش برف خواهد بود که احتیاط برای تردد در محورهای مواصلاتی این مناطق ضروریست و همینطور از یکشنبه تا سه شنبه (۱۳ تا ۱۵ آذرماه) کاهش نسبی دما بین چهار تا هشت درجه برای نوار شمالی کشور و دامنه های جنوبی البرز پیشبینی می شود و تا روز دوشنبه (۱۴ آذرماه) دریای خزر و از فردا ظهر تا یکشنبه (۱۲ تا ۱۳ آذرماه) خلیج فارس مواج خواهد بود.
رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در مورد وضعیت جوی تهران طی روز جاری هم اظهار داشت: برای جمعه (۱۱ آذرماه) تهران با بیشینه ۱۴ و کمینه هفت خواهد بود و آسمان تهران قسمتی ابری گاهی وزش باد و در پس از ظهر افزایش ابر پیشبینی می شود.
ضیاییان افزود: طی روز جاری جمعه (۱۱ آذرماه) بندرعباس با بیشینه ۳۱ و کمینه ۱۶، گرم ترین و همینطور اردبیل با بیشینه چهار و کمینه منفی یک درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور هستند.
منبع:

1401/09/12
10:11:47
5.0 / ۵
488
تگهای خبر: هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است